utworzone przez admin | paź 5, 2020
utworzone przez admin | gru 4, 2019
utworzone przez admin | cze 16, 2019
utworzone przez admin | cze 14, 2019
Miłośnik dobrych samochodów, szybkich motocykli i nowych technologii. Dziennikarz naukowy i motoryzacyjny. Dwukrotny zdobywca nagrody Grand Press.
Co w motoryzacji ciekawi Artura najbardziej?
Strategia. Na tak bardzo konkurencyjnym i regulowanym rynku to ona jest warunkiem sukcesu.
Pomysłowość. Na różnych poziomach. Widoczną w wyglądzie i konstrukcji aut. Ale też w sposobach ich sprzedawania, użytkowania, serwisowania, itp.
Odwaga. Bo to ona jest katalizatorem zmian. A stanowi atut niewielu projektantów, konstruktorów i ich szefów.
Strategia+pomysłowość+odwaga czynią motoryzację fascynującą i dynamiczną.
Obszary zainteresowań: Samochody od segmentu C wzwyż, motocykle od 1 litra pojemności wzwyż, alternatywne napędy, design, ergonomia, ekonomia, elektronika, statystyki i psychologia. Jazda, zwłaszcza po torze.
Przygodę z mediami zaczynał w Gazecie Wyborczej jako dziennikarz i wieloletni redaktor dodatku motoryzacyjnego w Polsce – „Wysokie Obroty”. W swojej karierze dziennikarz branżowego magazynu „Press”, redaktor naczelny serwisów motoryzacyjnych największych portali w Polsce: moto.pl Gazety Wyborczej, WP oraz Ringier Axel Springer Polska – autoswiat.pl i topgear.com.pl.
Przez wiele lat był felietonistą „Wysokich Obcasów Extra”, współpracował przy tworzeniu programu „Automaniak” (TVN Turbo) oraz współprowadził program „Zakup Kontrolowany” TVN Turbo. Z internetu na rok zdecydował się wrócić do papieru, obejmując stanowisko redaktora naczelnego polskiej edycji magazynu „Auto Motor i Sport”.
Jego materiały publikowały nie tylko magazyny motoryzacyjne, ale także lifestylowe, a materiały wideo, którym się ostatnio poświęcił, krążą nieustannie w sieci.
Jedno z ważniejszych osiągnięć zawodowych? Pomysł i organizacja bicia polskiego rekordu prędkości. W 2006 roku prędkość 361,92 km/h na zamkniętej drodze publicznej osiągnęła Toyota Supra o mocy 1250 KM, a on sam uzyskał prędkość 307 km/h za kierownicą cywilnego Chevroleta Corvette Z06. Wtedy nie przypuszczał, że kilka lat później będzie miał okazję uczestniczyć w biciu rekordu prędkości 560-konną Skoda Octavia RS, na słonym jeziorze Bonneville w stanie Utah.
Aktualnie tworzy autorskie projekty wideo związane z motoryzacją. W wolnych chwilach miłośnik samochodów także, a może przede wszystkim, tych klasycznych, z garażem wypełnionym kilkoma ukochanymi samochodami marzeń od Warszawy 203 z 1966 r. zaczynając.
LINKI DO STRON:
Jednym z jego pierwszych dziecięcych marzeń była samodzielna wyprawa własnym samochodem na stację benzynową. Koniecznie w nocy. Dziś proces tankowania aut widzi nieco inaczej – zwłaszcza przy stale rosnących cenach – choć zapach benzyny wciąż uznaje za jeden z najpiękniejszych i najbardziej pobudzających.
Dziennikarz „Tygodnika Angora” od 2010 roku. Relacjonuje najważniejsze sportowe imprezy, ale pisze też reportaże, czy przeprowadza rozmowy z – przynajmniej w założeniu – ciekawymi ludźmi. Od 2018 roku prowadzi w „Angorze” stałą, cotygodniową kolumnę motoryzacyjną „Za kierownicą”, gdzie recenzuje najnowsze auta dostępne na polskim rynku.
W samochodach ceni sobie poczucie niezależności, jakie dają „cztery kółka”, dlatego sceptycznie patrzy na ich elektryczne odmiany. Szybka jazda? Zdecydowanie tak, ale najchętniej w kontrolowanych warunkach, na torze wyścigowym.
Pasjonuje się piłką nożną, do której sam ma dwie lewe nogi, dlatego też pozostaje mu zagorzałe kibicowanie. Ciut lepiej idzie mu na korcie tenisowym, na którym od niepamiętnych czasów liczy na osiągnięcie dobrej formy.
Absolwentka m.in. Wydziału Mechanicznego WAT i SiMR na Politechnice Warszawskiej. Członkini Zespołu ds. Kobiet w Polskim Związku Motorowym. Współtworzyła wiele audycji radiowych o motoryzacji (Tok FM, Antyradio, Czwórka, Radio Kolor). Publikowała w wielu czasopismach, magazynach i portalach motoryzacyjnych. Przez dwie edycje była ekspertką programu TVN Turbo „Zakup Kontrolowany”.
Ekspert motoryzacyjny w programach telewizyjnych, audycjach radiowych i portalach internetowych.
Pod karoserią dziennikarki motoryzacyjnej z trudem skrywa moc, którą uwalnia dopiero za kierownicą. Stała lecz rozdarta w miłości do samochodów i motocykli. Testuje wszelkie pojazdy, zawstydzając wiedzą techniczną niejednego mężczyznę. Jeździła m.in. Rosomakiem i samochodem F1. Skutecznie łamie stereotyp „baby za kierownicą” w kobiecym portalu motoryzacyjnym motocaina.pl, w którym – wspólnie z zespołem redaktorek – dzieli się swoją pasją z zapałem entuzjastki, rzeczowością ekspertki i kobiecą prostotą.
Z zaangażowaniem prowadzi kanał motocaina na You Tube, a także autorski program motoryzacyjny Motozoom w dwóch ogólnopolskich antenach: Biznes24 oraz Antena HD.
Producent telewizyjny, autor wielu programów motoryzacyjnych i filmów dokumentalnych.
W TVP Kraków od 2002 roku co tydzień emitowany jest magazyn motoryzacyjny Speed redagowany przez Wojtka Majewskiego.
Pasjonat motosportu, głównie rajdów i wyścigów. Ostatnio szczególnie zainteresowany elektromobilnością.
Dziennikarz motoryzacyjny, w latach 2003-2007 współprowadzący Magazyn Motoryzacyjny, a od roku 2007 roku współprowadzący Codzienny Magazyn Motoryzacyjny w Radiu TOK FM .
Główne motoryzacyjne zainteresowania to nowe technologie i przyszłość motoryzacji.
Krystian Plato, TVN Trurbo
Dziennikarz motoryzacyjny z praktyką warsztatową. Od 1973 do dziś wierny Polskiemu Radiu Lublin i motoryzacji we wszystkich odmianach.
Stały współpracownik Radia Kierowców Programu I PR od początków w 1975 do zdjęcia tej kultowej audycji z anteny w 2006 r. Przez 10 lat w stałym zespole roboczym 'Programów dla kierowców’ EBU Europejskiej Unii Radiofonicznej.
Bywalec salonów (samochodowych). Rajdowiec i ścigant (z licencjami). Pasjonat dawnej motoryzacji jak przystało na weterana szos.
Redaktor naczelny portalu internetowego i magazynu „Nowoczesna Flota”. Sztuki dziennikarstwa uczył się w Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa. Po siedmiu latach pracy radiowej w 1998 roku porzucił mikrofon na rzecz mediów motoryzacyjnych. Od tego czasu zawodowo związany z branżą motoryzacyjną. Wieloletni dziennikarz „Giełdy Samochodowej" i „Auto Market Truck".
Współpracował także z miesięcznikiem „Sukces” i tygodnikiem „Motor”.
Od 2005 roku przez 15 lat pracował w wydawnictwie PTL Media, wydawcą magazynu „EuroFlota” jako zastępca redaktora naczelnego. Juror konkursu Car of the Year Polska. Od grudnia 2020 autor projektu, wydawca i redaktor naczelny portalu internetowego i magazynu „Nowoczesna Flota”.
– 2009 rok nagroda Związku Polskiego Leasingu za kompetentne i profesjonalne informowanie o rynku leasingu
– 2011 rok laureat konkursu Związku Polskiego Leasingu na najciekawszą publikację dotyczącą wykorzystania leasingu w finansowaniu zakupów na polskim rynku dóbr inwestycyjnych i konsumpcyjnych
– 2019 rok wyróżnienie dyplomem uznania 25-lecia Związku Polskiego Leasingu za upowszechnianie wiedzy ma temat roli leasingu w finansowaniu polskiej gospodarki i przedsiębiorstw
Jego pasją są trendy i nowe technologie wykorzystywane w motoryzacji oraz napędy alternatywne, zwłaszcza elektromobilność.
Kontakt: w.wilkiel (@) nowoczesnaflota.pl
Pomysłodawca i założyciel portalu AutoCentrum.pl, który od 2000 roku pomaga kierowcom wybierać auta. Od kilku lat także Youtuber i Influencer. Na motoryzację patrzy głównie od strony użytkowej, udoskonalając procesy dopasowywania auta do potrzeb klienta.
Absolwent filologii polskiej oraz dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim, a także europeistyki w Wyższej Szkole Służb Publicznych. Dziennikarz motoryzacyjny i flotowy z wieloletnim doświadczeniem. Na początku swojej drogi zawodowej pracował także jako copywriter i dziennikarz sportowy. Przez lata redaktor naczelny i prowadzący kilku portali o tematyce motoryzacyjnej, były redaktor naczelny magazynu „Flota”. Współautor „Ogólnopolskiego Badania Rynku Flotowego”.
Pomysłodawca i współtwórca magazynu biznesowo-flotowego „Menadżer Floty”, także redaktor naczelny tego pisma. Organizator Targów Ekoflota: Motoryzacja Przyszłości. Autor wielu publikacji
motoryzacyjnych i biznesowych, komentator bieżących wydarzeń flotowych w Polsce i za granicą. Entuzjasta i propagator elektromobilności. Członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Motoryzacyjnych. Ojciec trójki dzieci oraz zapalony kibic FC Barcelony.
Dziennikarz bezwzględny dla ludzi i sprzętu. Testy i teksty o motoryzacji publikuje na łamach fakt24.pl i fachowych pismach flotowych. Niegdyś dużą radość sprawiało mu tworzenie programów telewizyjnych traktujących o bezpieczeństwie na drogach. Nadal bardzo często porusza te tematy w swoich publikacjach. Motoryzacja nie jest dla niego jedynie zawodem, ale przede wszystkim ogromną pasją. Sroczyński jest wielkim miłośnikiem klasycznej motoryzacji, szczególnie amerykańskiej – na czterech i dwóch kołach. Posiadacz międzynarodowych licencji sportu samochodowego kat R i B,C. Obecnie ściga się w Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski łącząc rajdy z działalnością społeczną. W jego akcji Wyprzedzamy nowotwór, która ma zwrócić uwagę na problem zbyt później diagnostyki chorób nowotworowych u dzieci, biorą udział wszyscy zawodnicy HRSMP i wielu innych sportowców z Grzegorzem Grzybem, Krzysztofem Hołowczycem czy Maciejem Wisławskim na czele.
Dziennikarz, redaktor, od ponad 20 lat związany z mediami motoryzacyjnymi. Pracował jako sekretarz redakcji, redaktor naczelny i redaktor prowadzący magazynów: Auto Moto i Auto Moto Klub (wydawca Polsko-Szwedzki Dom Mediów), Auto+, Wysokie Obroty (wydawca Agora S.A.), Moto Salon, Moto Salon Classic, Gratka Motoryzacyjna i serwisu Motofakty.pl (wydawca Grupa Polskapress).
Obecnie zastępca redaktora naczelnego magazynu Menadżer Floty.
Współpracownik/ekspert programów motoryzacyjnych, gospodarczych i sportowych w stacjach telewizyjnych i radiowych.
Miłośnik sportów motorowych: startuje w rajdach i wyścigach samochodowych w kraju i za granicą.
Na co dzień pisze do portalu Autoblog.pl, organizuje pracę działu „testy” oraz na bieżąco sprawdza wszystkie nowe modele aut. Równie mocno co najświeższe BMW, interesuje go również przejażdżka Volvo z lat 50-tych lub Tarpanem.
W motoryzacji najbardziej podoba mu się jej różnorodność. Uwielbia nowe motoryzacyjne wyzwania, choć nadal nie przekonał się do jednośladów. Lubi samochody z alternatywnymi źródłami napędu (niekoniecznie elektryczne).
Podoba mu się też jazda na torze, mimo że nadal się jej jeszcze uczy.
Dziennikarz, który koniecznie chciał robić telewizję w radio i tak został youtuberem. Zaczynał w Radio PiN, pisał do Bankiera, Bloomberg Businessweek Polska i Sukcesu, miał epizod z TVP3, od 2014 roku współpracuje z Motowizją, ale jego głównym zajęciem jest prowadzenie dwujęzycznego kanału Marek Drives na YouTube. Pisze scenariusze, nagrywa testy i je montuje, a potem wdaje się w dyskusje z widzami.
Nie wolno go zostawiać samego przy komputerze na stronie sklepu ze sprzętem foto-wideo, bo coś kupi.
Pierwszy „poważny” materiał na temat motoryzacji opublikował w roku 1984. Był wówczas dziennikarzem Dziennika Łódzkiego. Potem już było tego więcej i nie tylko na łamach tego dziennika. Pojedyncze teksty ukazywały się m.in. w Motorze. Od początku lat 90-tych ma stałe strony moto w Expressie Ilustrowanym, od ponad 25 lat prowadzi cykliczny program motoryzacyjny (od 2003 roku jako Autofan) w TVP Łódź 3. Współpracuje również z Motofakty.pl.
Jego największą pasją są stare samochody.
Dziennikarz i prezenter telewizyjny. W latach 80. reporter i prezenter radiowy – Polskie Radio Wrocław. W latach 1991 – 2006 redaktor miesięczników Auto International i Auto Motor i Sport. W kolejnych latach redaktor naczelny Auto Moto, a następnie Cars. Prezenter telewizyjny TVP2, Tele 5 i TVN Turbo.
Politolog i Dziennikarz, Warszawiak. Studiował na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Pierwsze szlify zawodowe otrzymał w Programach I i IV Polskiego Radia. Współtworzył między innymi „Bezpieczniej” ( TVP 1 ), „Wykop” i „Motoflesh” (Radio WAWa Classic Rock ), „Auto Plus Tv” ( telewizja TMT).
Współredagował magazyn „Moto Kurier”. Kierował zespołami redakcyjnymi TV Porion, Mavo TV, Radio Hobby ( pierwszy skład). Poza dziennikarstwem motoryzacyjnym pracował w Warszawskim Ośrodku Telewizyjnym ( Telewizyjny Kurier Województw), Spółdzielczości „Samopomoc Chłopska”, PTHM „Polmozbyt”, Federacji Stowarzyszeń Rezerwistów i Weteranów Sił Zbrojnych RP oraz Związku Polskich Spadochroniarzy. Był nawet KO-wcem. Do dzisiaj zajmuje się także tematyką muzyczną i prowadzi różnego rodzaju imprezy.
Interesuje się nie tylko motoryzacją, która nota bene jest jego oczkiem w głowie już od najmłodszych lat. Fascynuje go wszystko, co jest związane z tematyka morską, w więc między innymi żeglarstwo i motorowodniactwo. Do dzisiaj zajmuje się historią II Wojny Światowej na morzu, a przede wszystkim historią i rolą w działaniach wojennych niemieckich U-bootów. Poza Warszawą najlepiej czuje się nad morzem, w Gdyni, Łebie i Białogórze gdzie „ładuje akumulatory”.
Motoryzacja to dla niego przede wszystkim bezpieczeństwo ruchu drogowego, motorsport, samochody czasów PRL (jest fanem Polskiego Fiata 125p) i samochody francuskie.
Prawnik (po Uniwersytecie Warszawskim), ale tylko z wykształcenia. Potem był podyplomowy Instytut Dziennikarstwa oraz lata szkoły życia i zawodu w kilku tytułach prasowych. Od roku 2001 w miesięczniku „Profit”, a dzisiaj w jego następcy „Forbes”. Ulubione tematyki to rynek motoryzacyjny – krajowo i globalnie, transport powietrzny, rynek dóbr luksusowych, moda, medycyna i sport w wymiarze biznesowym, turystyka, lifestyle.
Do motoryzacyjnych zainteresowań należą: design, nowe technologie, wyposażenie – głównie aut z półki premium i wyżej.
Mechanik lotniczy/politolog. W mediach od 1987 roku. Z dziennikarstwem motoryzacyjnym związany od 1996 roku. Prywatnie, fan żeglarstwa (patent żeglarza jachtowego od 1979 roku) literatury science i political fiction. Drugi, poważny obszar zainteresowań to środowisko osób niepełnosprawnych, z którym związany jest od 1993 roku.
Adam Kornacki jest z pewnością doskonale znany każdemu miłośnikowi motoryzacji w Polsce, który regularnie czerpie swoje informacje z branżowych mediów. Z drugiej strony, nie trzeba być specjalnie obeznanym z mediami, aby znać jego osobę, bowiem jest on przede wszystkim sportowcem oraz kierowcą rajdowym.
Pochodzi z Warszawy, już od najmłodszych lat pasjonowała go motoryzacja oraz najróżniejsze sporty ekstremalne. Karierę jako zawodowy kierowca rozpoczął w 1997 roku będąc wówczas zawodnikiem pucharu Fiata CC Sporting. W kolejnych latach regularnie brał udział w najróżniejszych rajdach – zajmuje się tym do dzisiaj. Obecnie występuje w składzie zespołu wyścigowego Lukas Motorsport, odnosząc liczne sukcesy na całym świecie.
Telewidzowie którzy może w nieco mniejszym stopniu interesują się wyścigami doskonale znają go za to jako prezentera w stacji TVN Turbo. Praca ta nie jest jednak jego debiutem w mediach – zanim nawiązał z nią współpracę prowadził serwisy motoryzacyjne w telewizji Wizja TV, zajmując się tam zarówno ogólnie tematyką samochodową jak i różnymi sportami motoryzacyjnymi, między innymi wyścigami żużlowymi. W 2003 roku otrzymał propozycję od stacji TVN dotyczącej współpracy przy tworzeniu zupełnie nowej platformy. W ten właśnie sposób został nie tylko znanym prezenterem, ale również i jednym ze współtwórców TVN Turbo, obowiązkowej telewizji dla każdego miłośnika motoryzacji.
Co ciekawe, współpracy tej nie zaczął wcale jako prezenter, zajmując się przez kilka pierwszych miesięcy jedynie produkcją wybranych programów. Po pewnym jednak czasie zaczął pojawiać się na antenie, przede wszystkim w programach prezentujących różne modele samochodów. Prowadzi również program Zakup kontrolowany w którym poszukuje ze swoimi gośćmi idealnego dla nich używanego samochodu i doradza przy zakupie. Od 2019 roku prowadzi również najstarszy i najpopularniejszy program motoryzacyjny AUTOMANIAK.
Najnowsze komentarze